1.5MW MTU 12V4000 GS NEW Gensets
or
Call +971 58 54 28028

Specifications
| Manufacturer | MTU |
| Model | 12V4000 GS |
| Year | 2022 |
| Condition | New |
| Status | Available |
| Wattage | 1500 kW |
| Voltage | 400 V |
| Hours | 0 hours |
| Frequency | 50 Hz |
| Fuel | Natural Gas |
Description
MTU 12V4000 GS gensets
Latest series L64FNER
Brand New Unused 1.5MW at 400V .
2 sets available from stock
50 Hz at 2152 KVa
