12 MW MWM TCG2020V20 Containerized gas power plant
or
Call +971 58 54 28028
Specifications
| Manufacturer | MWM |
| Model | 2020V20 |
| Year | 2012 |
| Condition | Used |
| Status | Available |
| Wattage | 2000 kW each |
| Voltage | 400V |
| Hours | Between 21.000 - 35.000 |
| Frequency | 50 Hz |
| Fuel | Gas |
| Voltage | 400V |
| Generator type | Marelli MJB 560 LA4 B20 |
| Fıel type | Natural Gas |
Description
12 MW MWM TCG2020V20 Containerized gas power plant
6 Units available
2000kW Each Total 12 MW
Frequency 50Hz
