Caterpillar C18 Diesel Generators
or
Call +971 58 54 28028

Specifications
| Manufacturer | Caterpillar |
| Model | C18 |
| Year | 2008 |
| Condition | Used |
| Status | Sold |
| Wattage | 450 kW |
| Voltage | 440 V |
| Hours | 25000 |
| Frequency | 50 Hz |
| Fuel | Diesel |
Description
Caterpillar C18 Generator
C18 50 Hz 450 kW Diesel Generator Cat
Working hours 25000 hours average
in good condition
450 kW (2011)
425 kW (2008)






